Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Stowarzyszenie
Nasze Liceum
Projekty realizowane
ERASMUS+
Aktywna nauka w LO...
Projekty zakończone
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 Turniej piłkarski.Tuż przed rozpoczęciem wakacji, na Orliku przy naszym LO, odbył się tradycyjny turniej piłkarski, integrujący od kilku lat społeczność szkolną i sympatyków tej dyscypliny sportu z innych placówek oświatowych. W tegorocznych zawodach, zorganizowanych 24.06.2015r. wzięły udział cztery drużyny, które zmierzyły się ze sobą w systemie pucharowym.
W pierwszym półfinale reprezentacja klas pierwszych rozgromiła w stosunku 6:0 przedstawicieli klas drugich i trzecich. O sile drużyny pierwszych finalistów może świadczyć nie tylko czyste konto bramkowe, ale również fakt, że aż pięciu zawodników wpisało się na listę strzelców. Dwie bramki zdobył Marcin Pochopień, a po jednej: Kuba Beck, Daniel Sobik, Wojtek Szostek i Daniel Paszek. W drugim półfinale spotkała się reprezentacja nauczycieli, wzmocniona absolwentami z lat ubiegłych, z drużyną Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach. Mecz, kontrolowany od początku do końca przez tych pierwszych, zakończył się wynikiem 9:4. Dla zwycięzców cztery gole zdobył Bartek Kopeć, po dwa: Rafał Adamczyk i Patryk Filapek, jednego zaś ks. Marcin Moskal. Na listę strzelców spośród pokonanych wpisali się natomiast dwukrotnie Mateusz Romańczuk i Paweł Szary. Bardziej zacięty charakter miał mecz o 3. miejsce, w którym po emocjonującej końcówce padł remis 5:5. Ponownie formą strzelecką błysnęli w drużynie Katolickiego Gimnazjum Mateusz Romańczuk i Paweł Szary, zapisując na swym koncie po dwie bramki. Pierwszego gola w turnieju zdobył też słynący do tej pory z doskonałego dryblingu i świetnych asyst Marcin Kłusek. Dla reprezentacji tegorocznych klas drugich i trzecich bramki zdobyli: dwie Patryk Kopeć, po jednej Kuba Szwajca i Mateusz Wójtowicz. Gimnazjaliści pomogli dodatkowo rywalom w ostatecznym remisie golem samobójczym. O trzecim miejscu decydowały więc rzuty karne, w których lepsi okazali się licealiści, wygrywając 4:3.
Licznie zgromadzeni kibice z niecierpliwością czekali na finał, który miał bardzo zaskakujący przebieg. Pierwszoklasiści podeszli do niego z godną podziwu dyscypliną taktyczną, pamiętając przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów. Efektem tego było prowadzenie do przerwy reprezentacji nauczycieli i absolwentów z lat ubiegłych tylko 1:0. Jedynego gola po sporym zamieszaniu w polu karnym zdobył p. Andrzej Szybiak. Warto dodać, że był to dopiero pierwszy przepuszczony strzał znakomicie spisującego się w całym turnieju w bramce debiutantów Radka Kóski. W drugiej połowie, po kolejnych dwóch golach naszego germanisty, dzięki doskonałym asystom Rafała Adamczyka, sprawa zwycięstwa w końcowej klasyfikacji wydawała się być przesądzoną. Jednak pierwszoklasiści zdołali odrobić straty i po bramkach: Marcina Pochopienia, Sebastiana Wiznera oraz Daniela Paszka z rzutu karnego o ostatecznej wygranej znów musiały zadecydować "jedenastki". Te wykonywali lepiej nauczyciele i absolwenci z lat ubiegłych, zwyciężając 3:2. W ten sposób obronili tytuł sprzed roku.
Gratulujemy triumfatorom oraz zawodnikom, którzy podzielili między sobą koronę króla strzelców. Po cztery gole zdobyli bowiem: Bartek Kopeć, Mateusz Romańczuk i Paweł Szary. Zapraszamy za rok, życząc udanych, również w sensie sportowym, wakacji.

Organizatorzy


Zobacz zdjęcia w Galerii

 

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język niemiecki
Język francuski
Religia
Matematyka
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Współpraca
 
copyright © KSTUDIO