Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Stowarzyszenie
Nasze Liceum
Projekty realizowane
ERASMUS+
Aktywna nauka w LO...
Projekty zakończone
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 Sprawdzian Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa oraz Republiki Irlandii
19 marca w naszej szkole odbyła się 13 już edycja Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa oraz Republiki Irlandii. Patronami imprezy są Starosta Bielski i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. W konkursie wzięło udział osiem drużyn: reprezentacja GP 2, GP 3 i Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, ZS w Dankowicach i drużyny gospodarzy. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali Członkowie Zarządu Powiatu Bielskiego: Renata Franasik i Stanisław Pięta, którzy zwrócili uwagę na rosnącą jego popularność i poziom.


Uczniowie rywalizowali w trzech punktowanych konkurencjach: pisali test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego oraz quiz sprawdzający znajomość kultury, geografii, historii i polityki krain Wielkiej Brytanii i Irlandii. Najciekawszą i najbardziej oklaskiwaną konkurencją była prezentacja klanów. Zawierała ona ich nazwę, herb, hymn, historię oraz tańce i opis tradycyjnych strojów. Tutaj można było podziwiać umiejętności językowe, wyobraźnię i zdolności artystyczne uczestników.


Konkurencje oceniane były przez jury w składzie: Katarzyna Ożóg-Gilowska- autorka pomysłu i organizatorka konkursu, Lucyna Paluch - anglistka z GP3, Monika Wilkosz- anglistka z ZS w Dankowicach oraz uczniowie: Klaudia Kurczyk i Wojciech Kozioł. Konkurs prowadzili: Karolina Węgrzyn i Wojciech Wyczesany. Uczestników dopingowali również Zofia Jonkisz - pełnomocnik Zarządu Powiatu d/s Oświaty, Alina Macher oraz nauczycielki: Jadwiga Bednarz i Elżbieta Augustyn.


Zwycięzcą konkursu zostało Katolickie Gimnazjum, na drugiej pozycji uplasowało się GP Nr 3, a trzecie miejsce zajęła szkoła gospodarzy. Laureaci konkursu otrzymali z rąk dyrektora Jana Bierońskiego dyplomy i nagrody książkowe: słowniki i pomoce do nauki angielskiego, a pozostałe drużyny nagrody pocieszenia. Konkurs zakończył się wspólną ucztą uczestniczących w nim klanów.


Była to ciekawa podróż w krainy Wysp Brytyjskich i sposobność do zgłębienia dziejów kultury brytyjskiej oraz ćwiczenia kompetencji komunikacyjnej w posługiwaniu się językiem angielskim.


Zobacz zdjęcia w Galerii


 

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język niemiecki
Język francuski
Religia
Matematyka
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Współpraca
 
copyright © KSTUDIO