Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Projekty zakończone
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 


22 października 2014
Zaproszenie na NOC
Wszystkich, którzy lubią przygody, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i dobrą zabawę zapraszamy na NOC-Nocną Orientację Czechowicką. Jest to cykl 4 imprez na orientację, pierwsza startuje w czwartek, 30 października od godziny 18.00. Szczegóły na stronie internetowej noc.nadwislanskirp.pl

22 października 2014
Uniwersytet Śląski Maturzystów zaprasza na warsztaty
Uniwersytet Śląski Maturzystów zaprasza uczniów na Roczne Warsztaty powtórkowe. Wszystkie zajęcia poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego oraz trenerzy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów. Rekrutacja została przedłużona do 27-go października. Szczegóły na stronie internetowej www.maturzysta.us.edu.pl

21 października 2014
Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ
Czworo uczniów naszej szkoły startowało w Ogólnopolskim Konkursie ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ poświęconemu błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce w trzydziestą rocznicę Jego męczeńskiej śmierci. Praca Agaty Rzepki została wyróżniona na szczeblu krajowym. Gratulujemy naszej laureatce dojrzałości intelektualnej widocznej w głębokiej interpretacji zjawisk kultury współczesnej. Z upływem czasu staje się coraz bardziej oczywiste, że błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odegrał rolę wyjątkową w naszych czasach. Jego postawa, heroiczna posługa i męczeńska śmierć w imię prawdy, wierności Ewangelii, ideałów wolnościowych i poszanowania praw pracowniczych budzą stały szacunek i stają się inspiracją do bycia lepszym człowiekiem, obywatelem, Polakiem. Nasi uczniowie napisali pracę literacką na temat: Jak rozumiesz słowa "Zło dobrem zwyciężaj", które były myślą przewodnią posługi bł. ks. Jerzego Popiełuszki? Rozwiń myśl księdza Jerzego w formie własnych przemyśleń i refleksji jako przesłanie dla współczesnego młodego człowieka.

21 października 2014
Stereo Dance School zaprasza na zajęcia.
Szkoła tańca "Stereo Dance School" zaprasza na zajęcia z Hip Hopu. Szczegóły na stronie internetowej www.stereo-taniec.pl lub pod nr. telefonu 503 406 464

14 października 2014
Uczennice Skłodowskiej na stypendium we Francji.
VII edycja Uniwersytetu Letniego w Boulogne - sur - Mer dobiegła końca.
Karolina Chmiel (3b) i Klaudia Mocko (3c), uczennice klas trzecich, przebywały 2 tygodnie we Francji. Codziennie uczestniczyły w lekcjach języka francuskiego oraz zajęciach turystyczno-rekreacyjnych. Doskonaliły język i poznawały kulturę regionu. Zwiedziły także Paryż. Wyjazd uczennic został w całości ufundowany przez Radę Główną regionu Pas - de -Calais.
Karolina Chmiel przystąpiła z powodzeniem do międzynarodowego egzaminu DELF uzyskując certyfikat na poziomie A2. Gratulujemy!!!
Dziękuję Radzie Głównej Pas-de-Calais, pracownikom Starostwa Powiatowego, Dyrekcji naszego liceum, rodzicom uczennic za współpracę a uczennicom za entuzjazm, zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Więcej...

Iwona Szendera
nauczyciel języka francuskiego


Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5

13 października 2014
Dwudziesty trzeci sezon teatralny w liceum rozpoczęty....
Uczestnictwem w spektaklu "I have a dream" w Teatrze Muzycznym w Gliwicach młodzież naszej szkoły po raz kolejny rozpoczęła fascynujące spotkania z teatrem. W sobotę podziwialiśmy Beatę Rybotycką jako Judy Garland w Teatrze Stu w Krakowie, w najbliższą środę posmakujemy atmosfery "Wesela" w reżyserii K. Jasińskiego.... Czekają na nas jeszcze przedstawinia w Teatrze Śląskim, Teatrze Polskim , Teatrze Korez, Teatrze im. J. Słowackiego i MDK.

10 października 2014
Drobne zmiany w planie lekcji
Od poniedziałku, 13 października obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Zmiany nie dotyczą wszystkich klas i są niewielkie, jednak należy go dokładnie sprawdzić!

6 października 2014
Stypendia dla najzdolniejszych
Uchwałą Rady Miejskiej z 2005 r. wybitnie uzdolnionym uczniom od trzeciej klasy gimnazjum i studentom do 25 roku życia zamieszkałym na terenie gminy Czechowice-Dziedzice może zostać przyznane stypendium w dziedzinie: kultury i sztuki, kultury fizycznej, a także oświaty i nauki. Wnioski o przyznanie stypendium przyjmowane są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach (Plac Jana Pawła II 1) w zalakowanej kopercie z adresem "Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach" z dopiskiem "stypendium" w nieprzekraczalnym terminie do 15 października danego roku kalendarzowego na rok następny. Więcej informacji znajdziecie w załączniku i na stronie Urzędu Miasta

2 października 2014
Tańsze bilety PKS -u dla uczniów i studentów
Bielski PKS S.A. wprowadza od 1 października Powiatową Kartę Pasażera, która daje ulgi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów - wszystkie kursy powiatowe za 1 zł miesięcznie. Więcej informacji na stronie Powiatu Bielskiego - www.starostwo.bielsko.pl/703-tansze-bilety-pks-u-dla-uczniow-i-studentow

29 września 2014
Moja praca, moja przyszłość-rusza nowy projekt!
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie realizowało projekt, w ramach akcji 2 Partnerstwa strategiczne, "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności." Jest to nowy program Unii Europejskiej Erasmus+. We wrześniu ogłoszono wyniki rundy selekcyjnej, projekt liceum znalazł się na wysokiej, trzeciej pozycji listy rankingowej. Konkurencja była ogromna. Spośród 211 projektów dofinansowanie uzyskały ostatecznie tylko 32 projekty.

Liceum jest szkołą koordynującą. Projekt realizować będą również szkoły partnerskie z Włoch, Cypru, Estonii i Turcji. W ramach projektu będziemy podejmować działania dzięki którym naszym uczniom w przyszłości łatwiej będzie znaleźć satysfakcjonującą pracę. Uczestnicy projektu będą m. in. odbywać międzynarodowe mini staże zawodowe w krajach partnerskich projektu.

Informacje dotyczące rekrutacji uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie zostaną wkrótce opublikowane na stronie szkoły. Projekt będzie obowiązywał obecnych uczniów liceum oraz tych, którzy w przyszłym roku wybiorą naszą szkołę.

Zachęcamy do uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Dominika Owsiany
Katarzyna Ożóg-Gilowska.


25 września 2014
Stypendium w ramach projektu Nauka drogą do sukcesu na Śląsku -VI edycja
Rozpoczęła się realizacja kolejnej, szóstej już edycji projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku." O stypendium mogą się ubiegać uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych, których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu dostępne są na stronie internetowej http://www.efs-stypendia.slaskie.pl oraz w załączniku. Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium zakończy się 31 października 2014r.

Danuta Wojnar
Pedagog


24 września 2014
Deklaracje maturalne
Nadszedł czas składania przez trzecioklasistów deklaracji maturalnych. W załączonym pliku znajdziecie potrzebne informacje.

15 września 2014
Wyniki matur
W piątek dotarły do szkoły wyniki matury z egzaminów poprawkowych. Można więc podsumować wyniki naszych maturzystów matury 2014.
Ostatecznie nie zdało egzaminu 3 maturzystów na 117 zdających, co stanowi 2,56% zdających.
Dla porównania wyniki w kraju:
kraj wszystkie szkoły - 18% niezdanych ( rok temu 12% )
kraj licea ogólnokszt. - 11% niezdanych ( rok temu 6% )
nasze LO - 2,56% niezdanych ( rok temu 4,1% )
Matematyki w kraju nie zdało 17% maturzystów, u nas 2,56%.
Podsumowując - maturę w tym roku w naszej szkole zdało 97,44% uczniów

15 września 2014
STYPENDIUM SOCJALNO-MOTYWACYJNE
Do 30 września 2014r. uruchamiamy procedurę ubiegania się o stypendium socjalno-motywacyjne fundowane przez Radę Rodziców. Proszę o zapoznanie się z regulaminem i zainteresowanych o pobranie druku wniosku. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pani Pedagog.

12 września 2014
Uwaga! Zmiany w dzienniku elektronicznym.
Z dniem 1 września w naszej szkole został wprowadzony nowy dziennik elektroniczny. W związku z tym proszę uczniów klas 2 i 3 oraz ich rodziców i opiekunów, którzy korzystali z dziennika elektronicznego w zeszłym roku o uaktywnienie swoich kont. Procedura aktywacji konta opisana jest w instrukcji obsługi dziennika elektronicznego w punkcie Pierwsze uruchomienie systemu przez ucznia/rodzica, która znajduje się w dziale Uczniowie zakładka Dziennik elektroniczny na naszej stronie internetowej. Adresy e-mail służące do logowania w zeszłym roku, pozostają nadal aktualne.

Uwaga! Zmienił się adres internetowy dziennika elektronicznego. Nowy dziennik elektroniczny można uruchomić tylko poprzez baner "VULCAN Uczniowie Optivum Net" znajdujący się na naszej szkolnej stronie internetowej powyżej Aktualności.

Rodzice i opiekunowie uczniów klas 1 o sposobie korzystania z dziennika elektronicznego zostaną poinformowani na najbliższej wywiadówce szkolnej przez wychowawców klas.

Administrator systemu.


10 września 2014
Świadectwa maturalne
Świadectwa maturalne dla osób piszących maturę poprawkową w sierpniu, będą do obebrania od piątku 12 IX, od godziny 12.00

4 września 2014
Nowy plan lekcji
Od poniedziałku, 8 września obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Proszę dokładnie sprawdzić! Działa również nowa wersja publikacji zastępstw.

2 września 2014
III REGIONALNA OLIMPADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM
Zapraszam uczniów do udziału w kolejnej, III już edycji Olimpiady, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Obecna edycja poświęcona jest tematyce uzależnień, w tym mechanizmom ich powstania, objawom i leczeniu oraz wiedzy o sposobach odmawiania wobec propozycji niekorzystnych dla zdrowia, nacisków środowiskowych. Zainteresowani uczniowie otrzymają wykaz tematów, materiały edukacyjne, zapewniam także pomoc w przygotowaniu się do Olimpiady. Etap szkolny odbędzie się 29.09.2014r. Zainteresowanych uczniów proszę o zgłoszenie się do mnie do dnia 5 września br.

Danuta Wojnar
Pedagogarchiwum

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język niemiecki
Język francuski
Religia
Matematyka
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Współpraca
 
copyright © KSTUDIO