Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Przetarg
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Projekty
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 


18 sierpnia 2014
DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
Uwaga!!! Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników szkolnych dla uczniów niepełnosprawnych i uczniów klas 3. Szczegółowe informacje znajdziecie z załącznikach.

Wyprawka szkona 2014
Wniosek 1 - tylko uczniowie klas 3
Wniosek 2 - tylko uczniowie niepełnosprawni

Danuta Wojnar
Pedagog


11 sierpnia 2014
Egzaminy poprawkowe i maturalne
Poprawkowy pisemny egzamin maturalny odbędzie się 26 sierpnia o godz. 9.00.

Egzaminy poprawkowe odbędą się 25 i 26 sierpnia:
25 VIII godz. 8.00 - matematyka i j.angielski kl. 1-2
          godz. 11.00 - j.francuski kl. 2 i j.angielski kl. 3

26 VIII godz. 8.00 - j.polski kl. 2-3

11 sierpnia 2014
Szukamy Animatora do pracy na ORLIKU
ORLIK przy LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach poszukuje osoby chętnej do pracy w charakterze Animatora (pół łącznego wymiaru czasu pracy animatorów na obiekcie tj. 80 godzin w miesiącu) na okres od 1 września 2014r. do 30 listopada 2014r. Wymagane kwalifikacje: uprawnienie do zatrudnienia w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, uprawnienia trenerskie lub inne kwalifikacje uprawniające do prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zainteresowani mogą się kontaktować osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z dyrektorem szkoły (tel.32 2153577 lub 691 454 190, e-mail: j.bieronski@zl-czdz.internetdsl.pl).

25 czerwca 2014
Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie na sali gimnastycznej w szkole o godz. 9.00. Przypominamy wszystkim, że w tym dniu obowiązują stroje odświętne, a osoby, które jeszcze nie rozliczyły się z biblioteką, proszone są o zabranie książek...

25 czerwca 2014
Świadectwa maturalne
Świadectwa maturalne będzie można odebrać w piątek, od godz. 13.00. Bedzie je można również odbierać w przyszłym tygodniu w godzinach pracy sekretariatu. Przypominamy, że świadectwa będą wydawane wyłącznie maturzystom lub osobom posiadającym potwierdzone upoważnienia.

23 czerwca 2014
Nadmorskie warsztaty przyrodnicze w Kątach Rybackich 2014
Kolejny raz klasa przyrodnicza naszego liceum (tym razem 1B) wzięła udział w warsztatach przyrodniczych w Kątach Rybackich, malowniczej miejscowości położonej u nasady Mierzei Wiślanej - między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską.
Tym razem wyprawa trwała dłużej od 13 do 18 czerwca. Nasi uczniowie oprócz wypoczynku, mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Za pomocą specjalnych detektorów ultradźwięków rozpoznawali gatunki nietoperzy, obserwowali ptaki w największej w Polsce kolonii lęgowej kormoranów, oznaczali gatunki owadów, poznawali praktyczne zastosowanie i różnorodność gatunkową roślin.
Dodatkową atrakcją były zajęcia w laboratorium Akwarium Gdyńskiego i zwiedzanie ekspozycji tego muzeum.
Piękna szeroka plaża, zieleń lasu , szum morza zachęcały do zabawy.
Kąty Rybackie- do zobaczenia za rok!!!

18 czerwca 2014
Turniej piłki nożnej chłopców
W dniu 04.06.2014 odbył się "Turniej piłki nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego". Rozgrywki dla gimnazjalistów miały miejsce na boisku ORLIK należącym do naszego liceum. I miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dz., II miejsce Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dz. Opiekunem turnieju był nauczyciel Tomasz Mańka.

Gratulujemy.


13 czerwca 2014
Podziękowanie
W imieniu całej społeczności szkolnej składam podziękowanie uczniom: Klaudii Kurczyk, Paulinie Chromik, Justynie Olejak, Anecie Zmiertce, Michałowi Wójcikowi i Weronice Pietrzyk za reprezentowanie szkoły w etapie centralnym XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 7 czerwca w Łodzi. Drużyna w nowym składzie znalazła się w ścisłym finale 16 drużyn najlepszych w Polsce i godnie zaprezentowała się szczególnie w części teoretycznej, dotyczącej edukacji prozdrowotnej. W tej kategorii uplasowała się na drugim miejscu.

Opiekun drużyny
Katarzyna Ożóg-Gilowska


Zobacz zdjęcia w Galerii

6 czerwca 2014
Wymiana francusko-polska
W dniach 9.05. - 17.05.2014r. młodzież frankofońska z 3 czechowickich szkół: Gimnazjum Katolickiego, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i GP nr 2 wyjechała po raz pierwszy do Francji w ramach współpracy między młodzieżą gimnazjalną i licealną Polski i Francji. Czytaj dalej...

4 czerwca 2014
Szukamy Animatora do pracy na ORLIKU
ORLIK przy LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach poszukuje osoby chętnej do pracy w charakterze Animatora (pół łącznego wymiaru czasu pracy animatorów na obiekcie tj. 80 godzin w miesiącu) na okres od 1 lipca 2014r. do 30 listopada 2014r. Wymagane kwalifikacje: uprawnienie do zatrudnienia w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, uprawnienia trenerskie lub inne kwalifikacje uprawniające do prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zainteresowani mogą się kontaktować osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z dyrektorem szkoły (tel.32 2153577 lub 691 454 190, e-mail: j.bieronski@zl-czdz.internetdsl.pl).

2 czerwca 2014
POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "POWIAT BIELSKI - w obiektywie"
Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej zaprasza do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt.: "Powiat Bielski - w obiektywie" promującym walory turystyczne i kulturowe powiatu bielskiego poprzez sztukę fotografii. Szczegóły w regulaminie.

28 maja 2014
Sukces naszego ucznia w konkursie wiedzy o MPH
Zwycięzcy szkolnego etapu VI Edycji Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym pod patronatem europosłanki - Małgorzaty Handzlik rywalizowali 8 maja na etapie rejonowym konkursu, pisząc esej pt. "Nowe rodzaje broni na współczesnym polu walki w świetle Międzynarodowego Prawa Humanitarnego". Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr Ireny Głuszyńskiej (Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej) oceniła napisane eseje i podjęła decyzję, by za wybijającą się i innowacyjną pracę przyznać II miejsce - Maciejowi Węglarz.

Opiekun laureata
Katarzyna Ożóg-Gilowska


28 maja 2014
Mistrzostwo okręgu śląskiego dla naszej szkoły!
Nasza szkoła została mistrzem okręgu śląskiego na Zawodach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się 24 maja w Katowicach. Tym samym zdobyliśmy awans do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 6-8 czerwca w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kurczyk, Paulina Chromik, Justyna Olejak, Aneta Zmiertka i Michał Wójcik. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

Opiekun drużyny
Katarzyna Ożóg-GilowskaZobacz zdjęcia w Galerii

19 maja 2014
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą
W ostatnich dniach dotarły do szkoły dyplomy oficjalnie potwierdzające wyniki Finału Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą TITAN 2014. Nasza drużyna w składzie Bartłomiej Chrobak, Kamil Jurczyk i Dariusz Mokwa ostatecznie zajęła V miejsce!!! Do konkury przystąpiło 1125 drużyn z całej Polski, więc taki wynik jest ogromnym sukcesem! Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszego wyniku w przyszłym roku!

19 maja 2014
Świadectwa maturalne
Uwaga tegoroczni maturzyści! Wszystkim maturzystom, którzy nie będą mogli osobiście w czerwcu br. odebrać świadectw maturalnych wydawanych przez OKE przypominamy, że w/w świadectwa będą wydawane osobom upoważnionym przez maturzystów tylko po okazaniu stosownego druku upoważnienia, który można pobrać tutaj (upoważnienie.doc) lub w sekretariacie. Wypełnione czytelnie upoważnienie (z wpisanymi danymi osoby odbierającej) należy wcześniej przedłożyć w sekretariacie do opieczętowania !

16 maja 2014
Lekcja wos-u w sądzie rejonowym
W dniu 13.05.2014 r. uczniowie klasy humanistycznej (2c) po raz kolejny mieli okazję obserwować przebieg rozprawy sądowej w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Pszczynie. Młodzież zapoznała się ze strukturą sądu, jego funkcjami oraz pracownikami. Podczas rozprawy uczniowie poznali rozmieszczenie stron procesu w sali, ich zadania oraz prawa. Chociaż wyrok w rozpatrywanej sprawie ostatecznie nie zapadł, na skutek nieobecności niektórych świadków, wycieczka do sądu okazała się ciekawym doświadczeniem.

13 maja 2014
Podsumowanie konkursów gimnazjalnych
Zakończyła się kolejna edycja konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez nasze Liceum. Uczniowie mieli do wyboru:
  • Konkurs Biologiczny
  • Konkurs Geograficzny
  • Konkurs Historyczny
  • Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie
  • Konkurs Fizyczno-Chemiczny
  • Konkurs Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Republiki Irlandii
  • Konkurs Matematyczny
  • Konkurs Polonistyczny

Są one od kilku lat organizowane pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej.

W tym roku szkolnym wzięło w nich udział 278 uczniów z 12 gimnazjów powiatu bielskiego (Gimnazjum Publiczne nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 2, Gimnazjum Publiczne nr 3, Gimnazjum Katolickie w Czechowicach-Dziedzicach, Gimnazjum w Bestwince, Dankowicach, Jasienicy, Kozach, Ligocie, Mazańcowicach, Rudzicy, Zabrzegu) i 3 gimnazjów spoza powiatu (Gimnazjum w Chybiu, Gimnazjum w Mnichu i Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju).

Największym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszył się Konkurs Matematyczny, w którym startowało 67 uczniów.

Na kolejnych miejscach są: Konkurs Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Republiki Irlandii i Konkurs Polonistyczny - 45 uczniów; Konkurs Historyczny- 43; Konkurs Fizyczno-Chemicznym- 30; Konkurs Geograficzny- 23; Konkurs Biologiczny- 20; Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie- 5.

Komisje Konkursowe wyróżniły 26 gimnazjalistów.

Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Jest wśród nich aż 9 wyróżnionych.

Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

Organizatorzyarchiwum

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język polski
Język niemiecki
Język francuski
Historia
Religia
Matematyka
Geografia
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Wychowanie fizyczne
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Banery
 
copyright © KSTUDIO