Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Projekty realizowane
ERASMUS+
Aktywna nauka w LO...
Projekty zakończone
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 


2 marca 2015
Relacja uczniów z Włoch z wizyty w Polsce
Relacja uczniów z Włoch z wizyty w Polsce. Zapraszamy na stronę projektu "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności." Strona projektu.

27 luty 2015
Konkursy dla gimnazjalistów
Serdecznie zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów, którzy chcą wiedzieć, myślą, interesują się otaczającą rzeczywistością i lubią rywalizować, do udziału w kolejnej edycji konkursów wiedzy organizowanych pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej.
Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się na naszej stronie internetowej w dziale "Konkursy dla gimnazjów".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


24 luty 2015
Uwaga tegoroczni maturzyści!
Wszyscy zdający w maju maturę powinni sprawdzić poprawność danych znajdujących się w systemie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Serwis dla maturzystów znajdziecie pod tym adresem. Do zalogowania potrzebne jest hasło, które można otrzymać od wicedyrektora.

26 luty 2015
Erasmus+ relacja Pauliny Zachary
W dniach 18.01-24.01 byliśmy świadkami niecodziennych wydarzeń. A to wszystko za sprawą wizyty młodzieży i nauczycieli z czterech krajów partnerskich: Włoch, Cypru, Estonii i Turcji, która była częścią realizowanego wspólnie projektu "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności." (Program Erasmus+ akcja 2- "Partnerstwa strategiczne."). Warto dodać, że nasza szkoła jest koordynatorem całego przedsięwzięcia. Czytaj dalej...

24 luty 2015
Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego
W XIV edycji Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, do etapu II zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły. Etap II odbędzie się w siedzibie WSEH w Bielsku-Białej 14. 03.2015 o godzinie 14.00. Uczestnikom życzymy powodzenia.

24 luty 2015
XXVII Olimpiada Filozoficzna
Piotr Maga, uczeń klasy 2B naszego liceum, został rekomendowany do zawodów stopnia centralnego XXVII Olimpiady Filozoficznej. Życzymy powodzenia w Warszawie.

24 luty 2015
PODZIĘKOWANIA
W dniach 18-24.01 w liceum miało miejsce pierwsze krótkoterminowe spotkanie uczniów i nauczycieli państw partnerskich projektu "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności" Program Erasmus+, akcja 2- "Partnerstwa strategiczne." Gościliśmy 21 uczniów i 10 nauczycieli ze szkół na Cyprze, w Turcji, Estonii i we Włoszech.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie oraz wszystkim rodzinom goszczącym uczniów za życzliwość oraz wspaniałe zaangażowanie w przyjęciu gości do swoich domów. Szczególne podziękowania składamy państwu Płachno oraz państwu Kucharskim, którzy gościli u siebie kilkoro uczniów. Czytaj dalej...

24 luty 2015
Nabór uczniów do projektu
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej informuje, iż w dniach od 23 do 27 lutego 2015r. będzie trwał nabór uczestników do projektu pn.: "Aktywna nauka w Liceum Ogólnokształcącym w Czechowicach-Dziedzicach szansą na lepszą przyszłość". Szczegóły w załączniku.

24 luty 2015
Zaproszenie na NOC
Dla tych, którzy byli na Nadwiślańskim Rajdzie Przygodowym, albo zauważyli w sobotę 6 września dziwnie wesołe pary uganiające się po Czechowicach-Dziedzicach z mapą, bądź widzieli zamieszanie w Starej Kablowni związane z rozdaniem nagród "Rajdowych", jak i wszystkich, którzy chcą się ciekawie pobawić zapraszam na NOC: Nocną Orientację Czechowicką. Szczegóły na stronie internetowej noc.nadwislanskirp.pl oraz na Facebooku.

23 luty 2015
Uczestniczyliśmy w setnym przedstawieniu "Trylogii" w Teatrze Starym
W miniony piątek klasa druga "B" i "C" miała przyjemność obejrzeć spektakl w reżyserii dyrektora teatru, Jana Klaty. Kontrowersyjne, niezwykłe i inspirujace przedstawienie stanowi punkt wyjścia do rozmów o poświęceniu, oddaniu, historii i "Potopie".

Uczestnicy


28 styczenia 2015
Składanie deklaracji maturalnych przez absolwentów
Absolwenci chcący w tym roku roku ponownie przystąpić do matury powinni do 7 lutego ponownie złożyć deklarację. Informacje potrzebne do jej złożenia znajdziecie tutaj

28 styczenia 2015
Projekt ERASMUS+
Uczniowie z krajów partnerskich projektu: "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności" wykonali prezentacje swoich państw. Zapraszamy do obejrzenia ich na stronie projektu.

26 styczeń 2015
"Wariat i zakonnica", czyli co się zdarzyło w tajemniczym szpitalu
Przekonała się o tym grupa licealistów, która w środę (21 stycznia) odwiedziła krakowski Teatr Stu. Tym razem towarzyszyła nam młodzież z Gimnazjum Publicznego im. ks. J. Tischnera w Ligocie, niezawodni sympatycy naszego liceum oraz goście z Estonii i Turcji (uczestnicy międzynarodowego projektu). Niesamowita i intrygująca historia poety, siostry Anny i lekarzy ze szpitala psychiatrycznego, wyreżyserowana przez K. Jasińskiego, rozbawiła nas do łez. Niewątpliwie dodatkową atrakcją była muzyka Jana kantego Pawluśkiewicza.

22 stycznia 2015
Bezpieczne ferie
W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego podjęła działania mające na celu stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży.

21 stycznia 2015
Targi edukacyjne
W dniach 28 - 29.01 odbędą się 13 BIELSKIE TARGI EDUKACYJNE na których stoisko będzie mieć również nasza szkoła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzin. Targi kierowane są do gimnazjalistów jak i maturzystów, którzy planują swoją dalszą edukację. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej targów.

20 stycznia 2015
Wywiadówki
Wywiadówki dla wszystkich klas odbędą się w czwartek 29 stycznia o godz. 17.00. Zmiana terminu spotkań z rodzicami spowodowana jest wizytą uczniów i nauczycieli z zagranicy w ramach programu Erazmus+

19 styczeń 2015
NASZE UCZENNICE W II ETAPIE OLIMPIADY JĘZYKA I LITERATURY POLSKIEJ
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie licznie startowali w ogólnopolskich olimpiadach z przedmiotów humanistycznych. Cieszy fakt, że MAGDALENA AUGUSTYN z kl. 3B oraz LARYSA MOROŃ z kl. 2C zakwalifikowały się do kolejnych etapów zawodów OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO, które określa się mianem zawodów okręgowych (wojewódzkich). Dziewczętom gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim.

19 styczeń 2015
Teatralny tydzień a liceum
Cztery niezwykłe przedstawienia na czterech scenach, cztery popołudnia wypełnione niezwykłymi przeżyciami.
Od "Body Art" w krakowskim Teatrze Stu, który obejrzeliśmy wraz z uczniami Gimnazjum Katolickiego i przyjaciółmi szkoły, po syntezę twórczości S. Wyspiańskiego "Wędrowanie" w reżyserii K. Jasińskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach (gościnnie Teatr Stu). Jeszcze w czwartek "Dziady" w Teatrze Śląskim, z absolwentem naszej szkoły (Mariuszem Hanulakiem) w roli Feliksa oraz niezwykła "Przemiana" w bielskim teatrze "Banialuka". Było pięknie.

Uczestnicy


16 styczeń 2015
Projekt ERASMUS+
W dniach 19-23 stycznia będziemy gościć przedstawicieli szkół partnerskich z Cypru, Turcji, Włoch i Estonii, realizujących projekt "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności." W ramach zajęć projektowych uczniowie i nauczyciele wezmą udział w mini stażach zawodowych w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku Białej oraz na II Komisariacie Policji w Bielsku-Białej. Będą także uczestniczyć w warsztatach dotyczących rozwoju osobowości i prelekcji na temat "Jak zarządzać sobą i swoją karierą?" W programie wizyty przewidziane jest również zapoznanie się z procesem technologicznym czechowickiej "Zapałkowni" produkującej zapałki od 1921r.

Uroczyste otwarcie projektu nastąpi 20.01 o godz.17.30 w szkolnym klubie. Serdecznie zapraszamy.

14 styczeń 2015
Plan lekcji na II-gi semestr
Uwaga! Od poniedziałku, 19 stycznia obowiązuje nowy plan lekcji. Zmiany w planie są niewielkie, więc bardzo proszę wszystkich o dokładne sprawdzenie. W niektórych klasach plan lekcji nie uległ zmianie.

14 styczeń 2015
STYPENDIUM SOCJALNO-MOTYWACYJNE
Do 27.02.2015r. uruchamiamy procedurę ubiegania się o stypendium socjalno-motywacyjne fundowane przez Radę Rodziców. Proszę o zapoznanie się z regulaminem i zainteresowanych o wypełnienie druku wniosku. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pani Pedagog.

13 styczeń 2015
Projekt ERASMUS+
Na stronie projektu Erasmus+ pojawiły się nowe informacje w zakładkach: prezentacje, "dictionary" i staże. Zapraszamy zrekrutowanych uczniów do zapoznania się z nimi.

12 styczeń 2015
Kraków- przestrzeń kultury
Wędrowanie po krakowskiej przestrzeni kultury uczniowie naszego liceum rozpoczęli od Tyńca. Warsztaty muzealne w Opactwie wprowadziły w atmosferę najstarszego klasztoru benedyktyńskiego w Polsce. Położony na nadwiślańskim wzgórzu,z dala od miejskiego zgiłku i hałasu, zachwyca spokojem i ciszą. Tylko 13 km dzieli to wyjątkowe miejsce od historycznego centrum oraz Muzeum Narodowego, w którym przeżyliśmy niezwykłe spotkanie z malarstwem Olgi Boznańskiej. Zobaczyliśmy wielką, bo obejmującą 170 prac, wystawę wybitnej artystki przełomu XIX i XX wieku. Lekcja muzealna pozwoliła nam zrozumieć tę kolekcję pięknych portretów, pejzaży czy martwej natury...

Uczniowie klasy 1A wraz z opiekunkamiZobacz zdjęcia w Galerii

12 styczeń 2015
100 minut świetnej zabawy w Teatrze Stu
Po raz kolejny nauczyciele, rodzice uczniów i sympatycy naszego liceum uczestniczyli w spektaklu w krakowskim teatrze. Tym razem wybraliśmy komedię Krzysztofa Jaroszyńskiego "Roma i Julian", którą wyreżyserował Krzysztof Jasiński. Tytuł nawiązuje do utworu W.Szekspira, ale z pewnościa tragedią nie jest... Wartka akcja, motyw miłosny, nieoczekiwane zwroty akcji i znakomita Beata Rybotycka w roli głównej- oto największe walory spektaklu, który rozśmieszył nas do łez...

Uczestnicy


10 styczeń 2015
Projekt Stowarzyszenia "Nasze Liceum"
Stowarzyszenie "Nasze Liceum" podjęło się realizacji projektu, mającego na celu zwiększenie kompetencji i umiejętności uczniów i absolwentów w zakresie aktywizacji zawodowej. Mówiąc wprost - chodzi o szkolenia i praktyczne zajęcia w innowacyjnych i (mamy nadzieję) atrakcyjnych specjalnościach. Zresztą nie tylko samych zajęciach. Chcemy, by po zakończeniu takich szkoleń, najlepsi uczniowie czy absolwenci zyskali możliwość czy to realizacji konkretnych zleceń, czy nawet pracy. Czytaj dalej...

8 styczeń 2015
Orszak Trzech Króli
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w tym roku przyłączyli się do Orszaku Trzech Króli, który dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic organizowany był w Zabrzegu. Hasło tegorocznego przemarszu brzmiało: "Radość, Pokój, Rodzina". Zainteresowanie tym wydarzeniem i tym razem przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Czytaj dalej...


archiwum

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język niemiecki
Język francuski
Religia
Matematyka
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Współpraca
 
copyright © KSTUDIO