Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Projekty zakończone
Fotopasja
Lifelong Learning
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 


29 września 2014
Moja praca, moja przyszłość-rusza nowy projekt!
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie realizowało projekt, w ramach akcji 2 Partnerstwa strategiczne, "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności." Jest to nowy program Unii Europejskiej Erasmus+. We wrześniu ogłoszono wyniki rundy selekcyjnej, projekt liceum znalazł się na wysokiej, trzeciej pozycji listy rankingowej. Konkurencja była ogromna. Spośród 211 projektów dofinansowanie uzyskały ostatecznie tylko 32 projekty.

Liceum jest szkołą koordynującą. Projekt realizować będą również szkoły partnerskie z Włoch, Cypru, Estonii i Turcji. W ramach projektu będziemy podejmować działania dzięki którym naszym uczniom w przyszłości łatwiej będzie znaleźć satysfakcjonującą pracę. Uczestnicy projektu będą m. in. odbywać międzynarodowe mini staże zawodowe w krajach partnerskich projektu.

Informacje dotyczące rekrutacji uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie zostaną wkrótce opublikowane na stronie szkoły. Projekt będzie obowiązywał obecnych uczniów liceum oraz tych, którzy w przyszłym roku wybiorą naszą szkołę.

Zachęcamy do uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Dominika Owsiany
Katarzyna Ożóg-Gilowska.


25 września 2014
Stypendium w ramach projektu Nauka drogą do sukcesu na Śląsku -VI edycja
Rozpoczęła się realizacja kolejnej, szóstej już edycji projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku." O stypendium mogą się ubiegać uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych, których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu dostępne są na stronie internetowej http://www.efs-stypendia.slaskie.pl oraz w załączniku. Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium zakończy się 31 października 2014r.

Danuta Wojnar
Pedagog


24 września 2014
Deklaracje maturalne
Nadszedł czas składania przez trzecioklasistów deklaracji maturalnych. W załączonym pliku znajdziecie potrzebne informacje.

15 września 2014
Wyniki matur
W piątek dotarły do szkoły wyniki matury z egzaminów poprawkowych. Można więc podsumować wyniki naszych maturzystów matury 2014.
Ostatecznie nie zdało egzaminu 3 maturzystów na 117 zdających, co stanowi 2,56% zdających.
Dla porównania wyniki w kraju:
kraj wszystkie szkoły - 18% niezdanych ( rok temu 12% )
kraj licea ogólnokszt. - 11% niezdanych ( rok temu 6% )
nasze LO - 2,56% niezdanych ( rok temu 4,1% )
Matematyki w kraju nie zdało 17% maturzystów, u nas 2,56%.
Podsumowując - maturę w tym roku w naszej szkole zdało 97,44% uczniów

15 września 2014
STYPENDIUM SOCJALNO-MOTYWACYJNE
Do 30 września 2014r. uruchamiamy procedurę ubiegania się o stypendium socjalno-motywacyjne fundowane przez Radę Rodziców. Proszę o zapoznanie się z regulaminem i zainteresowanych o pobranie druku wniosku. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pani Pedagog.

12 września 2014
Uwaga! Zmiany w dzienniku elektronicznym.
Z dniem 1 września w naszej szkole został wprowadzony nowy dziennik elektroniczny. W związku z tym proszę uczniów klas 2 i 3 oraz ich rodziców i opiekunów, którzy korzystali z dziennika elektronicznego w zeszłym roku o uaktywnienie swoich kont. Procedura aktywacji konta opisana jest w instrukcji obsługi dziennika elektronicznego w punkcie Pierwsze uruchomienie systemu przez ucznia/rodzica, która znajduje się w dziale Uczniowie zakładka Dziennik elektroniczny na naszej stronie internetowej. Adresy e-mail służące do logowania w zeszłym roku, pozostają nadal aktualne.

Uwaga! Zmienił się adres internetowy dziennika elektronicznego. Nowy dziennik elektroniczny można uruchomić tylko poprzez baner "VULCAN Uczniowie Optivum Net" znajdujący się na naszej szkolnej stronie internetowej powyżej Aktualności.

Rodzice i opiekunowie uczniów klas 1 o sposobie korzystania z dziennika elektronicznego zostaną poinformowani na najbliższej wywiadówce szkolnej przez wychowawców klas.

Administrator systemu.


10 września 2014
Świadectwa maturalne
Świadectwa maturalne dla osób piszących maturę poprawkową w sierpniu, będą do obebrania od piątku 12 IX, od godziny 12.00

4 września 2014
Nowy plan lekcji
Od poniedziałku, 8 września obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Proszę dokładnie sprawdzić! Działa również nowa wersja publikacji zastępstw.

2 września 2014
III REGIONALNA OLIMPADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM
Zapraszam uczniów do udziału w kolejnej, III już edycji Olimpiady, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Obecna edycja poświęcona jest tematyce uzależnień, w tym mechanizmom ich powstania, objawom i leczeniu oraz wiedzy o sposobach odmawiania wobec propozycji niekorzystnych dla zdrowia, nacisków środowiskowych. Zainteresowani uczniowie otrzymają wykaz tematów, materiały edukacyjne, zapewniam także pomoc w przygotowaniu się do Olimpiady. Etap szkolny odbędzie się 29.09.2014r. Zainteresowanych uczniów proszę o zgłoszenie się do mnie do dnia 5 września br.

Danuta Wojnar
Pedagogarchiwum

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język niemiecki
Język francuski
Religia
Matematyka
Geografia
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Współpraca
 
copyright © KSTUDIO