Szkoła
Aktualności
Archiwum
Dokumenty szkoły
Informacje ogólne
Historia
O patronce
Galeria
Matura
Kalendarz szkoły
Nauczyciele
Plan Lekcji
Plany nauczania
Podręczniki
Zastepstwa
Uczniowie
Absolwenci
Zdjęcia klas
Strony dla uczniów
Szkolne Koło PCK
Dziennik elektroniczny
Administracja
Realizowane projekty
Fotopasja
Lifelong Learning
Zakończone projekty
Comenius
Partnerzy w nauce
Comenius
Statystyka

licznik licznik licznik licznik licznik licznik 

 


7 kwietnia 2014
Wywiadówki
W poniedziałek, 7 kwietnia o godz. 16.00 odbędš sie wywiadówki dla wszystkich klas. Bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców. Przydział sal dla poszczególnych klas można zobaczyć tutaj...

3 kwietnia 2014
Turniej piłki nożnej dziewcząt
W dniu 1.04.2014 odbył się "Turniej piłki nożnej dziewcząt pod patronatem Burmistrza Czechowic - Dziedzic". Rozgrywki miały miejsce na boisku ORLIK znajdującym się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie. Na turniej zostały zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z naszego miasta. Nasza kobieca reprezentacja (J. Płachno, N. Pacyga, M. Budny, A. Dzida, O. Tyroń - 1b, W. Przebinda - 3a, P. Kluka - 3b, A. Polak, S. Trelińska - 3c) pod okiem trenera zespołu Tomasza Mańki wywalczyła wysokie II miejsce.
Gratulujemy!!!

2 kwietnia 2014
Wiosna talentów-podsumowanie
"Jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa
Wędrowanie pozornie bez celu, błądzenie po omacku
Żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
I abyś całą skórą zmierzył się ze światem."

Słowa Z. Herberta stały się motywem przewodnim V edycji WIOSNY TALENTÓW. We wtorek 18.03.2014 na scenie MDK w Czechowicach-Dziedzicach spotkali się młodzi, utalentowani uczniowie LO im. M. Skłodowskiej-Curie. Występowali również zaprzyjaźnieni gimnazjaliści (np. Piotr Brożek), którzy być może wkrótce zostaną uczniami naszej szkoły.
Za słowo kluczowe uznaliśmy WĘDROWANIE rozumiane jako przemieszczanie się z miejsca na miejsce, poznawanie nowych miejsc. To także podróż w głąb siebie, w sferę wartości i oczekiwań. To również identyfikacja ze społecznością szkoły, która od 65 LAT wpisuje się w historię miasta, powiatu i regionu. Nasze liceum zawsze było i będzie miejscem, gdzie kształtują się osobowości, wartości, gdzie wykuwane są talenty .Wrażliwość na prawdę i piękno emanowało z muzyki, wierszy i tańca. Koncert prowadzili: Justyna Płachno, Eliza Nowak i Krzysztof Kucharski. Artystyczny klimat tworzyli recytatorzy: Karolina Harazim, Anna Raszka, Patrycja Szczelina, Klaudia Kurczyk, Justyna Brożek, Piotr Maga i Wojciech Kasznia. Na flecie grała Justyna Knapczyk, a na skrzypcach Agata Sumera. Śpiewała Justyna Brożek, Karolina Krawczyńska i Magda Góra. Tańczyła Aleksandra Dzień i Agata Czyż (gościnnie), z zespołami muzycznymi wystąpili: Mikołaj Horwat, Jakub Olejak, Piotr Pławecki i Kacper Staszek. Dekoracje przygotowały uczennice klasy 1c i 3b. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.

Zobacz zdjęcia w Galerii

2 kwietnia 2014
Dni otwarte-podsumowanie
W dniach 17-21.03.2014r. odbyły się w naszej szkole "Dni Otwarte" dla wszystkich uczniów gimnazjów zainteresowanych nauką w Liceum. Odwiedziło nas łącznie 200 gimnazjalistów ze szkół czechowickich oraz z: Chybia, Zabrzega, Ligoty, Bestwiny, Bestwinki, Dankowic i Goczałkowic.
Podczas dni otwartych gimnazjaliści spotkali się z uczniami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. Zaprezentowaliśmy im również ofertę edukacyjną Liceum, a także umożliwiliśmy zwiedzanie szkoły z uczniami-przewodnikami. Znaczna większość gimnazjalistów wzięła udział w ciekawych lekcjach języka polskiego, biologii, chemii, fizyki oraz informatyki.
Nauczycielom i uczniom, którzy pomogli nam w przygotowaniu dni otwartych, serdecznie dziękujemy.
Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tegorocznych Dni Otwartych.

Zobacz zdjęcia w Galerii

31 marca 2014
Sukces ucznia klasy 1b
W najbliższą sobotę, 5 kwietnia, Piotr Maga, weźmie udział w 49 OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM. Uczeń klasy 1b zakwalifikował się do etapu rejonowego w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA.
Życzymy powodzenia.........

29 marca 2014
Nasza drużyna jedzie na finały ogólnopolskiego konkursu do Warszawy!
Relacja jednego z uczestników:
"W piątek 28.03.2014 zostały rozegrane półfinały Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą TITAN, w których wzięły udział trzy zespoły z naszej szkoły.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo, iż gra ta bywa zaskakująca, na kilka etapów przed zakończeniem było już jasne, że wygra jedna z drużyn z naszego Liceum. Najważniejsze jednak pytanie- która?- pozostawało bez odpowiedzi aż do ostatniej rundy. Spowodowane było to bardzo wyrównaną walką. Nic dziwnego, skoro wszyscy wyszliśmy spod skrzydeł tego samego trenera. Lider zmieniał się z etapu na etap, co wzbudzało w graczach wiele emocji.
Końcowy wynik okazał się korzystny (różnicą zaledwie 3 pkt.) dla przedsiębiorstwa "Dziubaski" z kl. 2A, w skład którego wchodzą Bartłomiej Chrobak oraz Kamil Jurczyk. Ostatecznie nasze zespoły zajęły trzy pierwsze miejsca w naszej grupie, pozostawiając pozostałe ekipy daleko w tyle!"

Wkrótce więcej szczegółów...

25 marca 2014
Duży sukces naszych uczniów.
Trzy nasze drużyny zakwalifikowały się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą – TITAN. Uczniowie po zwycięstwach w swoich grupach, w czterech kolejnych etapach, stają do walki o udział w finale, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 kwietnia.
Półfinalistami konkursu są: Bartek Chrobak, Kamil Jurczyk (kl. 2a) oraz Dawid Drobik, Marcin Lont i Grzesiek Wizner (kl. 3a). Do konkursu przystąpiło 1125 drużyn.
Gratulujemy i liczymy na więcej!!!

26 marca 2014
"Ogrody Szekspira", czyli przed spotkaniem z Learem.........
We wtorek, 25 marca, o godz. 18.15 w Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbyło sie spotkanie pt. "Ogrody Szekspira". Przewodnikiem po ogrodach Szekspira była Krystyna Konecka, dziennikarka i poetka. Humaniści z klasy 1c ulegli magii miejsc związanych z genialnym poetą angielskim. Szukaliśmy jego śladów w Stratford i Wilmcote, podziwialiśmy ulubione rośliny: bluszcz, stokrotki, pierwiosnek, fiołki, rutę. Zachwyciła nas atmosfera teatru "The Globe", w którym dzisiaj- jak za czasów elżbietańskich -wystawiane są sztuki Szekspira. Wsłuchaliśmy się w melodię pięknych sonetów stworzonych przez gospodynię wieczoru, Panią Krystynę. Odczytaliśmy z nich refleksje o straconych złudzeniach króla Leara, jego zrujnowanych nadziejach i szaleństwie, o prawdzie życia i brutalności świata. Dlatego jeszcze bardziej intryguje nas sobotni spektakl w krakowskim Teatrze Stu, w którym spotkamy Leara, Kenta, Gloucestera. Mamy nadzieję, że historia nieszczęsnego ojca i władcy pozostanie w nas na długo.

Dziękujemy organizatorom- pracownikom Miejskiej Biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach- za zaproszenie.

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą


25 marca 2014
NASZE SUKCESY W OLIMPIADACH HUMANISTYCZNYCH
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie licznie startowali w ogólnopolskich olimpiadach z przedmiotów humanistycznych. Cieszy fakt, że spora grupa naszych reprezentantów przeszła do kolejnych etapów zawodów, które określa się mianem zawodów okręgowych (wojewódzkich). Poniżej podajemy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się minimum do II etapu olimpiad oraz nazwiska ich opiekunów: Czytaj dalej...

21 marca 2014
Sprawdzian Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa oraz Republiki Irlandii
19 marca w naszej szkole odbyła się 13 już edycja Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Zjednoczonego Królestwa oraz Republiki Irlandii. Patronami imprezy są Starosta Bielski i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. W konkursie wzięło udział osiem drużyn: reprezentacja GP 2, GP 3 i Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, ZS w Dankowicach i drużyny gospodarzy. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali Członkowie Zarządu Powiatu Bielskiego: Renata Franasik i Stanisław Pięta, którzy zwrócili uwagę na rosnącą jego popularność i poziom. Czytaj dalej...

17 marca 2014
Nasi siatkarze zagrają w półfinałach wojewódzkich!
13 marca odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie powiatu żywieckiego (ZSME Żywiec), mistrzowie Bielska-Białej (SMS Edu-Sport B-B) oraz zespół "Skłodowskiej" reprezentujący powiat bielski.
"Trzynastka" okazała się szczęśliwa dla naszych reprezentantów, którzy w pierwszym meczu gładko pokonali zespół z Żywca. Drugi mecz również zakończył się porażką "Mechanika", który tym razem zmierzył się z faworytem turnieju SMS Edu-Sport B-B.
W ostatnim meczu nasza reprezentacja spotkała się z zespołem z Bielska-Białej. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i zakończył się (po bardzo "emocjonalnej" końcówce) zwycięstwem czechowickich licealistów w tie-breaku.
Wyniki meczów:
LO "Skłodowska" Czechowice-Dziedzice - ZSME Żywiec: 2:0
SMS Edu-Sport Bielsko-Biała - ZSME Żywiec: 2:0
LO "Skłodowska" Czechowice-Dziedzice - SMS Edu-Sport Bielsko-Biała: 2:1

Skład reprezentacji LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach: Mateusz Palkij (kapitan), Marcin Hałas, Maciej Paszek, Rafał Adamczyk, Błażej Surowiecki, Grzegorz Wizner, Szymon Strączek, Krzysztof Kucharski, Jakub Szypuła oraz p. Z. Trebel - trener.

Życzymy powodzenia w półfinałach wojewódzkich!

13 marca 2014
DNI OTWARTE SZKOŁY
Serdecznie zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Dniach Otwartych, które odbędą się między 17 a 21 marca 2014r. w godzinach od 9.00 do 14.00.
Proponujemy Wam wtedy:
 • spotkania z uczniami, nauczycielami, dyrekcją szkoły
 • prezentację oferty edukacyjnej szkoły
 • obserwowanie lekcji oraz normalnego dnia z życia szkoły
 • zwiedzanie klas
 • zwiedzanie szkoły z przewodnikiem
 • festiwal nauki- "Spotkania z ciekawą fizyką i chemią"
 • zapewniamy materiały reklamowe, zawierające wszelkie informacje na temat nauki w naszej szkole.

W ramach imprezy 18 marca 2014r. o godz. 12.30 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Wiosna Talentów, czyli prezentacje artystyczne naszych najbardziej uzdolnionych uczniów.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, która znajduję się w zakładce- Oferta dla gimnazjalistów.

13 marca 2014
TURNIEJ FUTSALU Z OKAZJI DNIA KOBIET
W dniu 7.03.2014 z okazji Dnia Kobiet rozegrana została VIII edycja "Turnieju Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora MOSiR Czechowice - Dziedzice". Rozgrywki miały miejsce na hali Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach - Dziedzicach, w których wzięło udział 6 drużyn z naszego miasta. Nasza drużyna w składzie: W. Przebinda 3a, J. Płachno 1b, A. Dzida 1b, N. Pacyga 1b, M. Budny 1b, O. Tyroń 1b, S. Trelińska 3c, pod okiem trenera T. Mańki, zajęła III miejsce tuż za GP 2 - II miejsce, oraz ZS Silesia - I miejsce.
Gratulujemy sukcesu.

12 marca 2014
ENTER YOUR FUTURE
W dniach od 24 lutego do 3 marca gościliśmy w szkole praktykantów z Australii i Brazylii. Allen i Marco są studentami budownictwa, którzy w ramach projektu Enter Your Future poprowadzili dla naszych uczniów warsztaty kulturowe. Marco ma 19 lat, mieszka w brazylijskim mieście Curitiba. Allen od dziecka mieszka w największym mieście Australii - w Sydney, choć urodził się w Nowej Zelandii, a jego rodzice są Chińczykami. Czytaj dalej...

5 marca 2014
Konkursy dla gimnazjalistów
Serdecznie zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów, którzy chcą wiedzieć, myślą, interesują się otaczającą rzeczywistością i lubią rywalizować, do udziału w kolejnej edycji konkursów wiedzy organizowanych pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Odbędą się one w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Konopnickiej 9 w następujących terminach:

 1. Konkurs Biologiczny - 17.03.2014 r. godz. 8.30
 2. Konkurs Geograficzny - 17.03.2014 r. godz. 11.00
 3. Konkurs Historyczny - 18.03.2014 r. godz. 8.30
 4. Konkurs Wiedzy o społeczeństwie - 18.03.2014 r. godz. 9.30
 5. Konkurs Fizyczno- Chemiczny - 18.03.2014 r. godz. 11.00
 6. Konkurs z języka angielskiego - 19.03.2014 godz. 9.00
 7. Konkurs Matematyczny - 21.03.2014 r. godz. 8.30
 8. Konkurs Polonistyczny - 21.03.2014 r. godz. 11.00

UWAGA - zmiana terminu konkursów Biologicznego i Geograficznego!

Przewidziane na 20 marca 2014 roku konkursy: biologiczny i geograficzny odbędą 17 marca. Powodem zmiany jest przeprowadzany 20 marca Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur".

Za zmianę terminu przepraszamy.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać listownie lub faksem do dnia 7 marca 2014 roku na odpowiednich kartach uczestnictwa w konkursie na adres:
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Konopnickiej 9
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel/fax (32) 215 35 77

Wyniki zostaną ogłoszone do 30.04.2014 roku i będą opublikowane na stronie internetowej Liceum www.loczedze.kvs.pl.
Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się w regulaminie.

ZAPRASZAMY!


28 luty 2014
UWAGA GIMNAZJALIŚCI!
Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły na rok 2014/2015, która znajduję się w zakładce- Oferta dla gimnazjalistów.

27 luty 2014
Sukces koszykarek!
21 lutego odbyły się finały powiatowe Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza reprezentacja sprawiła miłą niespodziankę pokonując zespół ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach (29:25) oraz LO w Kozach (42:12). W marcu odbędą się zawody rejonowe, w których "Skłodowska" będzie reprezentowała nasz powiat ziemski.
Mistrzynie Powiatu Bielskiego grały w składzie: Justyna Płachno (kapitan), Joanna Pałcik, Agnieszka Pawlaczek, Natalia Pacyga, Klaudia Herok, Patrycja Pitlok, Zuzanna Klarman, Anna Dzida. Trener: Leszek Bobrowski

Wyniki meczów:
LO Skłodowska - LO Kozy - 41:12
LO Skłodowska - ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 29:25
ZSTiL Czechowice-Dziedzice - LO Kozy - 38:7

Gratulacje!

26 luty 2014
Polski Czerwony Krzyż dla Ukrainy
W związku z rosnącą liczbą poszkodowanych na Ukrainie, odpowiadając na apel Ukraińskiego Czerwonego Krzyża oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, organizujemy 27 i 28 lutego pod egidą OR PCK w Bielsku-Białej zbiórkę pieniędzy. Prosimy gorąco o wsparcie tej akcji na terenie naszej szkoły.

24 luty 2014
Nasze siatkarki i siatkarze z tytułem Mistrza Powiatu Bielskiego!
10 i 14 lutego 2014 odbyły się turnieje finałowe Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które pokonały zespoły z LO w Kozach i ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach. Oba mecze były bardzo zacięte, o ostatecznym wyniku decydował tie-break. Nasz zespół wystąpił w składzie: Magdalena Dudek (kapitan), Weronika Przebinda, Monika Balon, Joanna Knapczyk, Monika Góra, Anna Dzida, Karolina Biernat, Magdalena Augustyn, Joanna Dziadek, Alicja Paszek, Marlena Poczkajska , Justyna Wróbel oraz p. Bożena Cwetler - trener.
Wyniki:
LO Skłodowska - LO Kozy - 2:1
LO Skłodowska - ZSTiL Cz-Dz - 2:1
ZSTiL - LO Kozy - 0:2

W turnieju chłopców, oprócz naszej reprezentacji, do rywalizacji przystąpiły zespoły z LO w Kozach i ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach. Pierwsze dwa mecze to gładkie porażki zespołu z Kóz (najpierw z ZSTiL, później z LO). Ostatni, bardzo zacięty i stojący na dość wysokim poziomie mecz, wygrała w tie-breaku reprezentacja "Skłodowskiej". Nasz zespół wystąpił w składzie: Mateusz Palkij (kapitan), Marcin Hałas, Maciej Paszek, Rafał Adamczyk, Błażej Surowiecki, Grzegorz Wizner, Krzysztof Kucharski, Szymon Strączek,oraz p. Z. Trebel - trener.
Wyniki:
ZSTiL Cz-Dz - LO Kozy - 2:0
LO Skłodowska - LO Kozy - 2:0
LO Skłodowska - ZSTiL - 2:1

Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach rejonowych!

19 luty 2014
Enter your Future- wizyta gości z Brazylii i Australii
Od 24 lutego do 3 marca nasza szkoła będzie gościć wolontariuszy-studentów z Brazylii i Australii. Marco i Allen poprowadzą w języku angielskim zajęcia warsztatowe na temat Kreatywnej Edukacji.

Enter Your Future to trzecia edycja narodowego projektu AIESEC Polska, prowadzonego przez Grupę Inicjatywną AIESEC Bielsko-Biała przy Akademii Techniczno-Humanistycznej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ideą przedsięwzięcia jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, a także wynikające z tego: tolerancja i porozumienie międzykulturowe.
Konieczność wykorzystywania umiejętności językowych w połączeniu z rozrywką i aktywnymi formami zajęć umożliwia młodzieży rozwój ich zainteresowań, lepsze poznawanie świata, problemów społecznych oraz życia codziennego w innych krajach.

Podczas pobytu w Liceum praktykanci będą mieszkali u rodzin uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na ciekawe warsztaty kulturowe prowadzone przez Marco i Allena. Szczegóły już wkrótce.

10 luty 2014
Wywiadówki
Dziś o godzinie 16.00 odbędą się wywiadówki dla wszystkich klas (za wyjątkiem klasy 3C). Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Rodziców uczniów klas pierwszych najpierw zapraszamy do szkolnego "klubu" na krótkie spotkanie z dyrekcją, następnie na spotkanie z wychowawcami do sal. Przydział sal można zobaczyć tutaj...

2 luty 2014
STYPENDIUM SOCJALNO-MOTYWACYJNE
Do 15 lutego 2014r. uruchamiamy procedurę ubiegania się o przyznanie stypendium socjalno-motywacyjnego fundowanego przez Radę Rodziców na drugi semestr br. szkolnego. Proszę o zapoznanie się z regulaminem i zainteresowane osoby o dopełnienie formalności (druk wniosku). Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani pedagog.


archiwum

Rekrutacja
Zasady naboru
Nauczanie drugiego języka
Oferta dla gimnazjalistów
Kontynuacja nauczania j.francuskiego
Prezentacja szkoły
Konkursy dla gimnazjów
Aktualności
Regulaminy
Karta uczestnictwa
Wyniki
Zadania
Strony przedmiotowe
Język polski
Język niemiecki
Język francuski
Historia
Religia
Matematyka
Geografia
Fizyka
Informatyka
Przedsiębiorczość
Wychowanie fizyczne
Biblioteka
Logo
Rozmiar: 4565 bajt w
Kontakt
Rozmiar: 4565 bajt w
Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Sklodowskiej - Curie

43-502 Czechowice - Dz
ul. Marii Konopnickiej 9
sekretariat@zl-czdz.internetdsl.pl
tel./fax (032) 215-35-77
tel. (032) 215-81-88

Sekretariat czynny:
pn 8.00 - 16.00,
wt 7.15 - 15.15,
śr 7.15 - 15.15,
czw 7.15 - 15.15,
pt 7.15 - 15.15

Banery
 
copyright © KSTUDIO